Minerálna vlna -URSA, ISOVER v rolkách

Informačná linka

Či už ide o zateplenie podkrovia, alebo o modernizáciu podkrovia, tepelnoizolačná bavlna je jedným z najideálnejších izolačných materiálov na prírodnej báze. Nielenže zadržiava teplo v interiéri, ale má aj vynikajúce zvukovoizolačné vlastnosti. Majú tiež dobrú paropriepustnosť a priepustnosť vzduchu a sú nehorľavé, takže sú dobrou voľbou z hľadiska požiarnej bezpečnosti. Možno ich použiť na zvislé aj vodorovné povrchy: od strešnej krytiny až po stropy, podhľady, priečky a izoláciu podlahy. V našom internetovom obchode sa predáva aj paletovaná minerálna vlna prémiovej kvality, ktorá je zaručeným riešením, ak chcete zabezpečiť účinnú a dlhotrvajúcu izoláciu vášho domu. Pozrite si náš sortiment!

Nákupné množstvo len za veľkoobchodnú cenu za paletu. Ďalšie množstvá je možné zakúpiť za balík.
Uvedená hrubá cena je za m2.
Spôsob platby: dobierka, okamžitá platba pri dodaní, takže nie je potrebné platiť kúpnu cenu vopred, stačí zaplatiť až pri prevzatí.
Pri nákupe nad 700 € ponúkame dodatočnú zľavu s doručením zdarma.

Čo potrebujete vedieť o tepelnoizolačnej bavlne?

Tepelnoizolačné vlny sú izolačné materiály s dlhými vláknami, ktoré sa vyrábajú procesom zahrievania a môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ale dva najbežnejšie typy sú sklená a kamenná vlna. Prvá sa vyrába z vedľajších produktov sklárskeho priemyslu, odpadu alebo kremenného piesku, druhá z čadičových hornín, ale aj z vápenca a dolomitu. Ich vynikajúce izolačné vlastnosti sú spôsobené veľkým množstvom vzduchu v pokoji, ktorý je zachytený medzi vláknami. Hoci sa minerálna vlna pri výrobe hydrofobizuje, aby bola odolná voči vode, odporúča sa chrániť ju pred vlhkosťou a kondenzáciou, a preto by sa pod izoláciu z vnútornej strany mala aplikovať vrstva proti vlhkosti.

Výhody tepelnoizolačnej bavlny

  • Vyrobené z prírodných materiálov, šetrné k životnému prostrediu.
  • Vyrobený z anorganických materiálov, nerozkladá sa a starne veľmi pomaly.
  • Keďže pohlcuje zvuk, poskytuje optimálne akustické podmienky v izolovaných miestnostiach.
  • Je pomerne ľahký, takže sa ľahko prepravuje a ľahko sa s ním pracuje: ľahko sa reže, ľahko sa tvaruje a vzniká minimum odpadu.
  • Je nehorľavý a má teplotu topenia nad 1000 stupňov Celzia.
  • Z hľadiska požiarnej bezpečnosti je mimoriadne bezpečný a v prípade požiaru môže dokonca spomaliť šírenie ohňa.

Kde ho môžeme použiť na izoláciu nášho domu?

Izolačné vlny sa používajú predovšetkým na izoláciu strešných a podlahových dutín a podhľadov, ale sú ideálne aj na izoláciu priečok a fasád. Nevhodné konštrukčné riešenia majú zvyčajne za následok, že takmer tretina celkových tepelných strát budovy v zime uniká cez strechu. Z tohto dôvodu sa obzvlášť odporúča využiť jedinečné izolačné vlastnosti sklenej alebo minerálnej vlny, či už staviate dom, prestavujete podkrovie alebo modernizujete starú nehnuteľnosť. Náklady na energie však môžete znížiť nielen vo vykurovacej sezóne: môžete tiež zabrániť tomu, aby sa vaše podkrovie v lete prehrievalo aj v najväčších horúčavách.

Sklenená alebo kamenná vlna? Ktoré si vybrať?

Vzhľadom na nižšiu hmotnosť sklenej vlny je vhodnou voľbou na kompletnú izoláciu ľahkých domov. Najčastejšie sa používa na podkrovia a podhľady. Jej výhodou je, že je mimoriadne pružná a ľahko sa tvaruje. Práve pre tieto vlastnosti však nedrží tak ako kamenná vlna, a preto je menej vhodná na izoláciu fasád alebo pochôdznych dosiek. Dokonale vypĺňa medzery v stavebnej konštrukcii, ale je menej odolná voči mechanickému namáhaniu.

Kamenná vlna sa na rozdiel od sklenej vlny časom nestláča, nemení svoj objem a je odolnejšia voči poveternostným vplyvom a iným vplyvom prostredia. Je preto vhodnou voľbou na izoláciu fasád a podláh. Má tiež vynikajúcu vodoodpudivosť a odolnosť proti vlhkosti, čo znamená, že nie je živnou pôdou pre plesne.

Ak staviate, rekonštruujete alebo inštalujete celé podkrovie a potrebujete veľké množstvo tepelnoizolačnej vaty, paletový obal je skvelou voľbou. Vyberte si z našej ponuky izolačných materiálov podľa svojich predstáv a ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa našich výrobkov, neváhajte nás kontaktovať!