Hungarocell EPS- 80 - 5cm /5 m2 fasádný polystyrén

2,88 eur
m2
Jednotky množstva, ktoré sú k dispozícii na nákup: 5 m2
Množstevné jednotky dostupné na nákup :75m2

Materiál: expandovaný polystyrén (EPS)
Típusjelölés: EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-S(2)-P(5)-BS125-CS(10)80-DS(N)2-DS(70,-)3-TR150
Tepelná vodivosť: 0,039 W/m.K
Označenie: červený pruh
Trieda požiarnej ochrany: E (podľa EN 13501-1)
Príslušná norma výrobku: EN 13163
premep.sk

Máte otázku?

Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo 
napíšte na export@premep.hu

Ďakujeme.

 

Hungarocell EPS- 80 - 5cm /5 m2 fasádný polystyrén
2,88 eur
m2

Podrobnosti

Čo je polystyrén - hungarocell ?
Penový polystyrén je termoplastická penová tvrdá pena z ľahčeného polystyrénu. Je takmer nerozpustný vo vode, ale rozpustný v špeciálnych organických rozpúšťadlách. Oficiálne sa predáva pod názvami expandovaný polystyrén (EPS) a extrudovaný penový polystyrén (XPS) a v Maďarsku sa menej presný názov pre obe verzie stal spoločným názvom polystyrén.

EPS je tepelnoizolačný materiál, ktorý možno napeniť pomocou tepelného spracovania parou a pentánu obsiahnutého v jeho základnom materiáli. Počas jeho výroby sa pentán musí vyparovať a izoláciu zabezpečuje vzduch obsiahnutý v polystyrénových guľôčkach. Po odstránení pentánu sa vzniknuté množstvo drobných guľôčok umiestni do lisovacieho nástroja alebo formy a následne sa formuje. Výsledné bloky sa nechajú odpočívať, kým sa neuvoľní vnútorné napätie, a potom sa rozrežú na požadovanú veľkosť.

Hoci chemické zloženie XPS je rovnaké ako zloženie EPS, výrobný proces je odlišný. Polystyrénové dosky XPS sa vyrábajú bez použitia granúl obsahujúcich penotvorné prísady a vyrábajú sa pomocou extrudéra so špeciálnou výrobnou technológiou. Výhodou extrudovaného polystyrénu oproti jeho expandovanému náprotivku je jeho nižšia schopnosť absorbovať vlhkosť, čo zabezpečuje pevnejšie a bezpečnejšie mechanické vlastnosti ako peny EPS tvarované v blokoch. Povrch dosiek XPS je o niečo odolnejší voči stlačeniu ako dosky EPS a považujú sa aj za mrazuvzdorné a odolné voči korózii.

Ako sa ešte stále nazýva polystyrén - hungarocell ?
Nikecell
Stiropor
Styropor
Polystyren
EPS
Čo by ste mali vedieť o polystyrénovej izolácii?
Penový polystyrén sa vyrába v expandovanej (EPS) a extrudovanej (XPS) verzii. Obe sú bežne používané tepelnoizolačné dosky, pretože polystyrén je dobrý elektrický izolant. Majú nízku paropriepustnosť, preto je veľmi dôležité dbať na správne vetranie, aby sa zabránilo vzniku plesňových škvŕn. Ak však zateplenie vykoná odborník, steny nikdy nebudú dostatočne studené na to, aby z nich unikala vlhkosť a vznikali plesne.

EPS polystyrénové dosky obsahujú 98 % vzduchu, takže majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Vďaka dostupnej cene, jednoduchej preprave, jednoduchému skladovaniu a spoľahlivým tepelnoizolačným vlastnostiam je polystyrén EPS jednou z najobľúbenejších volieb pri obstarávaní materiálu.

Kde sa ešte používa polystyrén?
Keďže tvar a mechanické vlastnosti polystyrénu sú veľmi variabilné, okrem tepelnoizolačných dosiek sa vo veľkej miere používa aj v domácich spotrebičoch a výrobkoch každodennej potreby. Z polystyrénu sa vyrábajú aj taniere, poháre, cyklistické prilby a hračky, ako aj nádoby a obaly na jogurty. Náš internetový obchod ponúka široký sortiment izolačných dosiek z polystyrénu EPS.

Ak hľadáte polystyrén - hungarocell  EPS za prijateľnú cenu, zaručene ho nájdete v našej ponuke vyššie!
premep.sk