Minerálna vlna

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

 

Izoláciu z minerálnej vlny možno použiť najmä na izoláciu podkrovia, pretože je najlepšou voľbou z hľadiska pomeru ceny a kvality. Jej hlavnými zložkami sú kamenná a sklená vlna. Je dôležité, aký podiel týchto materiálov sa vo vlne nachádza, a na dosiahnutie lepšej kvality by mal byť podiel týchto zložiek vo vlne vo forme vlákien 50 až 70 %.

Paletová minerálna vlna Paletová minerálna vlna Paletizované omietateľná minerálna vlna Paletizované omietateľná minerálna vlna

Minerálna vlna pre dokonalú izoláciu za zvýhodnenú cenu

Tento izolačný materiál má veľmi dobré vlastnosti z hľadiska zvukovej aj tepelnej izolácie. K dispozícii je vo forme dosiek a roliek. Neváhajte si vybrať ktorúkoľvek z nich!

Z čoho sa vyrába izolácia z minerálnej vlny?

Pojem minerálna vlna je v skutočnosti súhrnný názov pre niekoľko typov izolačných materiálov. Je užitočné to objasniť, pretože aj dnes mnohí architekti a inžinieri pri počutí tohto pojmu stále myslia na kamennú alebo čadičovú vlnu.

Minerálna vlna je jedným z týchto troch izolačných materiálov:

  • Niberálna vlna
  • Sklenená vlna
  • Trosková vlna

Je dôležité poznamenať, že výroba troskovej vlny sa v Európe už dávno ukončila, a preto sa ako minerálna vlna predáva najmä kamenná a sklená vlna.

Aké sú vlastnosti minerálnej vlny?

Tu je dôvod, prečo by ste si ho mali vybrať:

1. Má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti

Keďže medzi vláknami minerálnej vlny sa nachádza vzduch, ktorý je najprirodzenejším izolačným materiálom, má výborné tepelnoizolačné vlastnosti. A drobné vzduchové bublinky poskytujú rovnako účinnú izoláciu aj po dlhom čase, pretože časom nestrácajú svoje izolačné vlastnosti.

Obľúbenosť minerálnej vlny spočíva v tom, že výrazne znižuje tepelné straty budovy, vďaka čomu je skvelou voľbou pre každú nehnuteľnosť, či už ide o rodinný dom alebo kanceláriu. Zabezpečuje tak príjemnú teplotu v interiéri, a to tak v tuhých zimných mrazoch, ako aj v horúcich letných horúčavách, pri nižších nákladoch na energiu.

Aké sú jeho vlastnosti?

  • Vysoká hustota tela
  • Jemná štruktúra vlákien

2. Absorbuje a blokuje hluk

Zvuk ako energia mechanického kmitania vzduchu sa dá pomocou izolácie z minerálnej vlny úplne eliminovať. Nemusíte sa teda obávať rušnej cesty alebo hlučného detského ihriska v blízkosti, a dokonca ani hluk zo staveniska nebude rušiť váš pocit pohodlia. Ak je pre vás okrem tepelnej izolácie dôležitá aj zvuková izolácia, zvážte použitie minerálnej vlny.

3. Medzi priedušné tepelnoizolačné materiály patria

Ak hľadáte materiál s vynikajúcou paropriepustnosťou, nemôžete urobiť nič lepšie ako minerálnu vlnu. Minerálna vlna má totiž difúzny odpor pary, ktorý sa vyrovná odporu vzduchu, preto para prechádza cez izolačný materiál ako nôž cez maslo. Objekt bude preto nepretržite dýchať a vnútorné povrchy vonkajších stien budú dostatočne teplé na to, aby nedochádzalo ku kondenzácii vodnej pary, ktorá spôsobuje nevzhľadný rast plesní.

4. Nie je horľavý

Výber správneho izolačného materiálu je dôležitý aj z hľadiska bezpečnosti. Minerálna vlna našťastie dopĺňa zoznam nehorľavých materiálov, takže či už hovoríme o kamennej alebo sklenej vlne, v prípade požiaru budovy budete mať dostatok času na to, aby ste sa bezpečne dostali z objektu. Keďže minerálna vlna sa vznieti len v najvzácnejších prípadoch, je rozhodne najbezpečnejšou voľbou na ochranu pred požiarom.

5. Vyrobené z prírodných materiálov

Minerálna vlna neobsahuje umelé látky, ako je silikogén alebo azbest, a pri výrobe izolačného materiálu sa nepoužívajú žiadne fungicídy. Keďže materiál je nehorľavý, nie je potrebné používať spomaľovače horenia alebo retardéry horenia. Minerálna vlna je preto 100 % prírodný izolačný materiál.

+1. Recyklovateľné

Ak dávate prednosť ekologickým izolačným materiálom, vyberte si minerálnu vlnu. Tento izolačný materiál sa vždy vyrába z prírodných materiálov, takže nikdy neprodukuje nebezpečný odpad. Stačí, ak ju vložíte do kontajnera, ktorý vám dodá staviteľ, a môžete začať recyklovať.

Hľadáte izoláciu z minerálnej vlny? Prezrite si náš sortiment vyššie a objednajte si ho ešte dnes!