Ako aplikovať paropriepustnú fóliu
V prípade konštrukcií, ktoré sa vetrajú jednorazovo, by sa mali použiť paropriepustné fólie. Pri konštrukciách s dvojitým vetraním sa musí zabezpečiť vetranie aj medzi škridlou a fóliou a medzi fóliou a izoláciou. Naopak, pri konštrukciách s jednorazovým vetraním je paropriepustnosť medzi škridlou a paropriepustnou fóliou dostatočná práve vďaka jej paropriepustnosti. V tomto prípade sa môže položiť priamo na izoláciu bez toho, aby sa pod ňou muselo vetrať, pretože prepúšťa vodnú paru.
Ak potrebujete niečo iné
Ak potrebujete niečo iné nájdete tu parozábrany, difúzory, priečniky, tradičné a architektonické, pozrite si našu ponuku! Okrem toho na práve uvedenom odkaze nájdete rôzne lepiace pásky podľa vašich potrieb.
Ponúkame len najkvalitnejšie strešné fólie
Keď si u nás objednáte tovar, viete, že vždy dostanete tú najlepšiu kvalitu. Nie je to inak ani v prípade našich parotesných fólií. Tieto fólie sa skladajú z troch vrstiev, ktoré plnia úlohu hydroizolácie a paropriepustnosti.
Stredná z troch vrstiev je takzvaná membrána, ktorá zabezpečuje túto dvojitú úlohu. V tejto súvislosti sa rôzne hodnotenia označujú písmenom W. Tá s najlepšími vlastnosťami sa označuje W1, po nej nasleduje W2 atď. Ponúkame iba paropriepustné fólie s označením W1 a najkvalitnejšou membránou.
Na vyjadrenie paropriepustnosti existuje aj špeciálne označenie, ktoré môžete na výrobkoch vidieť ako "Sd-value". Čím nižšia je táto hodnota, tým lepšia je paropriepustnosť fólie. Horná hranica je 0,3, ale môžete si u nás objednať oveľa lepšie fólie s hodnotou 0,02-0,03.
Ceny: drahšie? Alebo nie?
Difúzory pár sú zvyčajne drahšie ako parozábrany, to je fakt. Vyššie sme však už vysvetlili, ako sa konštruuje jednoduchá alebo dvojitá odvetraná konštrukcia. Z toho vyplýva, že ak si vyberiete konštrukciu s jedným odvetraním, môžete ušetriť veľa peňazí. V tomto prípade jednoducho položíte paropriepustnú fóliu priamo na izoláciu. Nemusíte sa starať o pridávanie ďalšej vrstvy vetrania. v minulosti bola väčšina podkrovných priestorov nedostatočne využitá alebo aspoň nevybudovaná. Dnes sa však situácia zmenila a snažíme sa využiť čo najviac priestoru v nehnuteľnosti. V minulosti boli nezastavané strešné priestory nezateplené a ich vodotesnosť bola vyčerpaná aj škridlovou krytinou.
Dnes však pokrývači budujú pod škridlovou krytinou pomerne seriózne a zložité systémy. Dnes sa používa špeciálna podkladová vrstva, strešná fólia, ktorá zabezpečuje maximálnu ochranu proti vlhkosti. Túto vodotesnosť možno dosiahnuť viacerými spôsobmi: jednoduchou alebo dvojitou vetranou konštrukciou.