MASTERNET sklotextilná mriežka

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

Sklotextilná mriežka Masternet slúži na spevnenie povrchov pre zateplovacie systémy fasád.  Sklotextilná mriežka je odolná voči zásaditým vplyvom. Kvalita a správne použitie sklotextilnej mriežky môže zvýšiť funkčnosť ostatných prvkov fasádneho tepelnoizolačného systému. Produkt musí byť dostatočne flexibilný a odolný, aby mohol svoju úlohu plniť na maximum. Hlasujte za bezchybnú kvalitu a objednajte v našom internetovom obchode!

Výhody sklotextilnej mriežky
Armovacie mriežky majú dve dôležité oblasti použitia: spevnenie fasádnych tepelnoizolačných systémov a spevnenie omietok.

Spevnenie fasádnych tepelnoizolačných systémov
Pri spevnení fasádnych tepelnoizolačných systémov plní sklotextilná mriežka hneď niekoľko funkcií:

Zaisťuje odolnosť proti nárazu
Zaisťuje hladkosť povrchu
Chráni fasádu pred vplyvmi prostredia. Napríklad: mráz, hmla.
Spevnenie omietok
V tomto prípade sa najčastejšie používa sklotextilná mriežka na spevnenie trhlín omietky. Napätie v omietke môže vzniknúť z rôznych dôvodov (pohyb základu, rozťažnosť a zmršťovanie materiálov v omietke). Funkciou sklotextilnej mriežky je rozloženie tohto napätia na celý povrch.

Okrem zabránenia vzniku trhlín sa sklotextilná mriežka dokonca používa aj na opravu trhlín.

Aplikácia sklotextilnej mriežky
Pozitívne účinky sklotextilnej mriežky pocítite iba pri správnom použití.

V prípade tepelnoizolačných systémov sa musí umiestniť do tmelu naneseného na tepelnoizolačné dosky. Poradie je dôležité, ak najskôr položíme sieťku a nanesieme na ňu tmel, nedosiahneme optimálny efekt.

Pri spevnení omietky treba dávať pozor, aby ste sklotextilnú mriežku nepripevnili okamžite k podkladu. Je vhodné najskôr naniesť
(v hrúbke)60-70% základnej omietky a vyrovnať ju. Potom naneste sklotextilnú mriežku a naneste zvyšok omietky. Je dôležité, aby v prípade hotovej omietky už nebolo viditeľné pletivo sklotextilnej mriežky.

Cena sklotextilnej mriežky
Je dôležité spomenúť cenu sieťky. V prípade izolácie alebo omietky sú náklady na sieťku zanedbateľne nízke v porovnaní s celkovými nákladmi. To je jeden z dôvodov, prečo sa neoplatí šetriť na sklotextilnej mriežke. Existujú aj menej kvalitné sieťky, ktoré sú ponúkané za o niečo lacnejšiu cenu. Práca s takouto sieťkou je však pomalšia a ťažšia a kvalita konečného výsledku nemusí spĺňať očakávania.