Strešné okná

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

Ceny uvedené v obchode sú aktuálne a zodpovedajú skutočnosti!
Dodanie do 2-3 pracovných dní pri produktoch na sklade zdarma.

Tak ako všetky ostatné okná a dvere, aj strešné okná musia plniť niekoľko funkcií súčasne: okrem toho, že zabezpečujú ideálne množstvo prirodzeného svetla a čerstvého vzduchu vo vašom dome vo všetkých ročných obdobiach, zohrávajú dôležitú úlohu aj pri tepelnej a zvukovej izolácii, vodotesnosti a vzduchotesnosti. Okrem toho, keďže minimalizácia tepelných strát v podkroví je prioritou, je ešte dôležitejšie, aby okná inštalované v podkroví mali čo najlepšie energeticky účinné vlastnosti. Pozrite si ponuku najkvalitnejších strešných okien a doplnkov Fakro a Roto od spoločnosti Premium Thermal Insulation, v ktorej určite nájdete tú správnu verziu pre váš dom a vaše predstavy!

 

DAKEA tienidlá svetlíkov DAKEA tienidlá svetlíkov DAKEA  dopĺnky DAKEA dopĺnky

Na čo si dať pozor pred kúpou?

Aby vaše nové strešné okná okrem estetiky a praktickosti spĺňali aj vaše požiadavky na energetickú účinnosť, mali by ste pred kúpou zvážiť niekoľko vecí:

Množstvo slnečného svetla, ktoré preniká do miestnosti, ovplyvňuje nielen veľkosť sklenenej plochy, ale aj výška budovy a sklon strechy, preto sa odporúča okno primerane dimenzovať.
Šírku okna je najlepšie zvoliť na základe vzdialenosti medzi krokvami strešnej konštrukcie, pretože okno namontované na týchto krovoch poskytuje stabilnejšiu oporu ako okno namontované na škridlových latách.
Najdôležitejším faktorom z hľadiska tepelnej izolácie je hrúbka zasklenia: čím viac vrstiev zasklenia, tým lepší prestup tepla.

Aké sú typy strešných okien?

Na trhu je dnes k dispozícii veľké množstvo rôznych typov strešných okien, vďaka čomu je možné ľahko nainštalovať strešné okno aj v tých najšpecifickejších podmienkach. Pozrime sa na kritériá, ktoré rozlišujú jednotlivé typy okien:

Materiál okna

Môžete si vybrať medzi drevenými alebo plastovými rámami, prípadne sa môžete rozhodnúť pre drevené rámy potiahnuté plastom (polyuretánovým lakom). Okrem svojho vkusu by ste mali zvážiť aj typ miestnosti, do ktorej chcete okno namontovať: plastové alebo plastom potiahnuté okná sú odolné voči vlhkosti a vlhku, preto sa odporúčajú montovať do kuchýň a kúpeľní. Drevené okná s estetickým vzhľadom sú mimoriadne trvanlivé, odolné voči deformácii a napadnutiu hubami a hmyzom, ak sú správne povrchovo upravené.

Spôsob otvárania

Podľa spôsobu otvárania možno rozlišovať medzi centrálne vyklápacími, po celej dĺžke otváranými a v hornej tretine otváranými verziami a ich hybridmi.

Hrúbka zasklenia

Strešné okná sa vyrábajú s dvoma alebo tromi vrstvami zasklenia, aby sa počas vykurovacej sezóny udržalo teplo vo vnútri a poskytla sa zvýšená ochrana pred chladom zvonku. Komory medzi vrstvami sú vyplnené plynom argónom, ktorý zabezpečuje menšie tepelné straty v zime a vynikajúcu tepelnú ochranu v lete.

Široká ponuka strešných okien

Ďalšie produkty pre strešné okná

Na zabezpečenie profesionálnej montáže strešných okien je nevyhnutné, aby aj príslušenstvo bolo spoľahlivé, kvalitné a odolné. Vďaka nášmu sortimentu rámov, fóliových golierov a vodotesných profilov vaše okná dokonale zapadnú do strešnej konštrukcie a zabránia vzniku tepelných mostov.

Kľúčom k energetickej efektívnosti však nie je len zima - zvážte aj tieniace doplnky pre teplejšie ročné obdobia. V našom internetovom obchode si môžete vybrať zo širokej ponuky manuálnych a elektrických roliet, vnútorných a vonkajších tepelnoochranných žalúzií a reluxov, ktoré zabezpečia maximálny komfort vo vašom dome aj v tom najhorúcejšom počasí.

Objavte našu ponuku a vyberte si nové strešné okná v našom internetovom obchode!