Tepelnoizolačná hmoždinka

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

Tepelnoizolačná hmoždinka

Hmoždinky sa používajú na spevnenie upevnenia tepelnej izolácie fasády. Potrebná dĺžka hmoždinky závisí od hrúbky izolačného materiálu a hĺbky upevnenia. Ponúkame vysokokvalitné hmoždinky vyrábané spoločnosťou Thermomaster, s plastovými a kovovými tŕňmi, s odporúčaným množstvom 5 až 6 hmoždiniek/m2.
Pri návrhu zatepľovacieho systému pravdepodobne strávime najviac času výberom izolačného materiálu, ale nemali by sme zabudnúť na hmoždinky. V tejto kategórii nájdete hmoždinky Thermomaster, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám.
Môžete si tu vybrať z ponuky lacných plastových hmoždiniek až po kovové tanierové hmoždinky s písmenami a tepelným mostom. Nájdete tu všetky hmoždinky, ktoré potrebujete na profesionálny stavebný projekt, či už ide o izolačné dosky z minerálnej vlny alebo polystyrénu. Nájdete tu však aj hmoždinky pre stenové a stropné stĺpiky.

Vynikajúce hmoždinky Thermomaster na stabilné upevnenie

Ak chcete znížiť odvod tepla z vášho domu izoláciou, budete potrebovať vynikajúce hmoždinky, ktoré môžete získať u nás v tejto kategórii. Keď je izolačný materiál umiestnený na mieste, je potrebné ho upevniť tak, aby bol stabilný na mieste, kde má byť. Prvým krokom je jeho nalepenie a po jeho zaschnutí je ďalším krokom upevnenie hmoždiniek, ktoré budú izoláciu skutočne držať na mieste.

Na hmoždinky odporúčame naše hmoždinky Thermomaster, ktoré nájdete v tejto kategórii. Ponúkame rôzne typy hmoždiniek pre rôzne tepelnoizolačné materiály, ale v podkategóriách tu nájdete správnu hmoždinku pre každý tepelnoizolačný materiál.

Nákladovo efektívne riešenie na upevnenie polystyrénových izolačných dosiek

Pre polystyrénovú izoláciu odporúčame naše zátky Thermomaster D-Plus.
Túto polypropylénovú tanierovú hmoždinku zasielame s čapom vystuženým polyamidovým závitom. Je vhodná aj na mechanické upevnenie izolačných dosiek z EPS (expandovaný polystyrén, hladký a grafitový) a XPS (extrudovaný polystyrén). Môžete si vybrať z ponuky hmoždiniek s dĺžkou drieku od 70 mm do 360 mm, takže nájdete správny rozmer pre každú hrúbku izolačnej dosky. Pozornosť by ste však mali venovať dvom veciam: minimálnej hĺbke upevnenia 30 mm a 6 až 12 hmoždinkám na meter štvorcový (v závislosti od techniky aplikácie), minimálne 6 je však potrebných.

Kotva na upevnenie izolačných dosiek z minerálnej vlny

Odporúčame naše kotvy Thermomaster Smart H špeciálne na upevnenie izolačných dosiek z minerálnej vlny. Túto polypropylénovú hmoždinku zasielame s bezteplotným kotviacim oceľovým vkladacím klincom. Okrem tepelnoizolačných dosiek z kamennej vlny je samozrejme vhodná aj na upevnenie dosiek z EPS a XPS. Minimálna hĺbka upevnenia je 25 mm, odporúča sa však 50 až 80 mm. Dĺžku drieku si môžete zvoliť podľa svojich potrieb od 90 mm do 360 mm.

Ďalšie hmoždinky

Ponúkame aj hmoždinky na upevnenie stenových a stropných stĺpikov (profily UW a UD). Nárazové hmoždinky s oceľovými kolíkmi poskytujú vynikajúce ukotvenie do podláh, muriva a dosiek.
Nech už potrebujete čokoľvek, sme vám k dispozícii.