Ochrana hrán, Okenné a balkónové profily

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

Ochrana hrán, Okenné a balkónové profily 

Tepelnoizolačný systém je kompletný, keď okrem izolácie chránime aj to, čo bolo postavené. Našťastie máme k dispozícii celý rad chráničov hrán, okenných a balkónových profilov, ktoré to umožňujú. Tie chránia pozitívne životy, okná a dvere, ako aj balkóny pred rôznymi druhmi poškodenia. Aj z estetického a kvalitatívneho hľadiska fasádne profily z našej ponuky obstojí. V tejto kategórii nájdete tieto prvky fasádnych profilov so sklenenou sieťkou na ochranu. Všetko, čo potrebujete pre profesionálny zatepľovací systém. Rozlišujeme dva typy fasádnych profilov: profily so sklenenými vláknami na ochranu rôznych rohov a hrán a štartovacie profily. Tie sú na našom sklade k dispozícii vo viacerých veľkostiach, ktoré spolu dosahujú dobré estetické aj kvalitatívne parametre.

Zábradlia, okenné a balkónové profily

Keď ste si zakúpili kompletný izolačný systém, môžete si myslieť, že ste pripravení začať. Bohužiaľ, ak si to myslíte, pravdepodobne ste prehliadli niektoré veľmi dôležité detaily. Okrem kompletného izolačného systému budete potrebovať niekoľko doplnkov, ktoré zabezpečia správne upevnenie.

Príslušenstvo, ktoré budete potrebovať ako doplnok ku kompletnému izolačnému systému

Budete potrebovať aj niekoľko doplnkov, ktoré nájdete v hlavnej kategórii tejto kategórie s názvom: príslušenstvo pre tepelnú izoláciu. Tu budete určite potrebovať hmoždinky na správne mechanické upevnenie.

Toto však nie je jediné príslušenstvo, ktoré budete potrebovať ako doplnok ku kompletnému zatepľovaciemu systému. Na jednej strane budete potrebovať aj soklový štartovací profil. Budete potrebovať aj príslušenstvo v tejto kategórii: chrániče hrán, okenné a balkónové profily.

Ochrana hrán

V projekte tepelnej izolácie si okraje a rohy budovy vyžadujú dodatočné vystuženie. Túto ochranu môžu poskytnúť perforované PVC profily s alkalicky odolným skleneným výpletom z našej ponuky. Možno ich použiť na rohy okien, ako aj na iné pozitívne hrany. Profily na ochranu hrán by mali byť vložené do vrstvy lepidla (osadzovací materiál sklenej tkaniny), čím sa zvýši mechanická odolnosť a ochrana rohov a hrán. Zároveň sa tým urýchľujú stavebné práce, pretože sklenenú tkaninu nie je potrebné cez ne prehýbať.

Ak chcete sofistikovaný dizajn: sieťový pripojovací profil okna  

Okenný spojovací profil so sieťkou v našom sortimente je určený pre tých, ktorí chcú čo najlepšie využiť tepelnú izoláciu. Okrem estetického napojenia poskytuje tento prvok aj vynikajúcu hydroizolačnú vrstvu pre plášť okien vo fasádnych zatepľovacích systémoch. Tento profil z PVC je vybavený sieťovinou zo sklených vlákien a samolepiacimi pásikmi. Tento pružný a vodotesný samolepiaci pásik sa používa na upevnenie profilu na rám otvoru. Sieťku zo sklených vlákien možno kombinovať s tepelnoizolačnou sieťkou, aby sa zabezpečilo dokonalé prekrytie. Odporúča sa najmä vtedy, ak je budova vybavená drevenými oknami.

Sieťový balkónový profil proti vode

V našej ponuke nájdete aj sieťový balkónový profil. Tento prvok vyrobený z alkalicky odolnej sklenenej sieťoviny a PVC profilu sa používa na ochranu pred vodou. Mal by sa inštalovať na spodný okraj balkónovej dosky alebo nad okenné otvory. Jeho inštaláciou možno zabrániť spätnému stekaniu vody. Týmto spôsobom môžeme zabrániť škodám spôsobeným zamrznutou vodou.

Kde nájdete čo a kto vám pomôže

Kliknutím na každý výrobok sa dostanete na stránku výrobku, kde nájdete podrobný opis výrobku, jeho parametre, prakticky všetko o výrobku. Ak máte akékoľvek problémy, nepanikárte, jednoducho nás kontaktujte kontakty (e-mail, telefon, chat), a mi pomôžeme.