Sádrokartón (celá paleta)

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

Minimálne množstvo je 1 paleta - biely + vieme dodať ďalšie kusy ferebných resp. impregnované sádrokartónové dosky

Cena je na požiadanie - podľa miesta dodania vrátane dopravy

 

 

Na priečky, podhľady, podhľady, podkrovné inštalácie, sadrokartónové dosky sú skvelou voľbou. Jej výhodou je úspora času, je bez zápachu a šetrná k životnému prostrediu a možno ju použiť v bežnej, impregnovanej a protipožiarnej povrchovej úprave. Či už ide o jednu dosku alebo celú paletu, máme pre vás to správne balenie sadrokartónu. 

Kedy by ste si mali vybrať sadrokartón?

Zmyslom sadrokartónu je, že s ním môžete stavať bez pridávania prebytočnej vody. Na aký účel staviame steny zo sadrokartónu? Môžeme sa rozhodnúť rozdeliť priestory, zakryť zakrivené alebo poškodené steny alebo skryť elektroinštaláciu. V praxi to znamená, že na vytvorenie konštrukčného rámu stien, chodieb a stropov môžeme použiť sadrokartónové profily, ku ktorým sadrokartón pripevníme pomocou skrutiek. Sadrokartón sa prilepí a potom sa vymaľuje alebo vytapetuje.

Prečítajte si o výhodách sadrokartónu!

Jednou z najväčších výhod sadrokartónu je, že na rozdiel od vlhkých stavebných materiálov, ako sú tehly, kameň alebo betón, umožňuje suchú výstavbu. Keďže ide o bezvodú konštrukciu, nemusíte čakať na jej vyschnutie, celý proces výstavby je lepší a je dokonca lacnejší ako tradičné riešenia. Neexistuje jednoduchší, rýchlejší a nákladovo efektívnejší spôsob výstavby interiérov.

Sadrokartón sa najčastejšie používa na vytváranie podhľadov a povalových priečok, ktorými možno vytvoriť krásnu, rovnú a stabilnú konštrukciu, ale čoraz obľúbenejšie je aj kreatívne - niekedy až umelecké - využitie tohto materiálu.

Priečky sa často využívajú na ďalšie funkcie, ako sú knižnice, úložné jednotky, stojany na kvety alebo dokonca ako očarujúce sedenie. Tieto posledné riešenia si vyžadujú stabilnú základnú konštrukciu.

Kedy by ste si mali vybrať sadrokartónové dosky z paliet?

Ak ste sa pustili do serióznej stavby, prestavby interiéru alebo delenia priestorov, určite nepotrebujete 1-2 dosky. Okrem toho ponúkame bezplatnú dodávku aj pri objednávke jednej palety (ak suma presahuje 500 EUR brutto).

Aké typy paletových sadrokartónových dosiek ponúkame?

Snažíme sa ponúkať všetky typy sadrokartónových dosiek, aby sme vyhoveli potrebám našich zákazníkov.

V našom internetovom obchode nájdete tradičné sadrokartónové dosky, ktoré sú vyrobené zo sadry a lepenky, ako už názov napovedá, ako aj impregnované a protipožiarne typy. Z názvov výrobkov môžete tiež zistiť, akú majú hrúbku (9,5 mm až 15 mm).

V prípade impregnovaného typu sú pozdĺžne továrenské hrany pokryté silnou (zelenou) papierovou vrstvou sadrokartónu, ktorá je vyrobená s prísadou znižujúcou nasiakavosť (GKBI). V prípade protipožiarneho typu sú pozdĺžne továrenské hrany pokryté silnou (červenkastou) papierovou vrstvou sadrokartónu, ktorá je vyrobená s prísadou vlákien (GKB) na zvýšenie požiarnej odolnosti.

Z hľadiska použitia máte viacero možností. Môžete z nich vyrobiť priečky so zvýšenou požiarnou odolnosťou, vstupné steny alebo podhľady, ale sú výbornou voľbou aj na prestavbu podkrovia. A impregnovaná verzia je ideálna pre toalety alebo čajové kuchynky s nízkou intenzitou prevádzky.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby a čo si vyberiete, sú dokonalým riešením pre vaše individuálne potreby. Možno ich použiť na vytvorenie vynikajúcich interiérových riešení, ako vhodnú priečku alebo dizajnový prvok.

Prečo si objednať sadrokartón u nás?

Či už ide o jednu dosku alebo celú paletu, máme pre vás ten správny rozmer sadrokartónu, ktorý potrebujete. Môžeme vám dodať aj ďalšie nástroje, ktoré potrebujete na montáž sadrokartónových stien (napr. rôzne typy profilov, zvukovo a tepelne izolačné materiály, skrutky, spoje a závesné drôty).

Ak potrebujete pomôcť s výberom, kontaktujte nás alebo chatujte online a my vám pomôžeme svojimi odbornými znalosťami!