EPS / polystyrén zateplenie

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

Kvalitná polystyrénová izolácia Thermomaster EPS Maďarskej výroby za dostupné ceny, maďarské výrobky prémiovej kvality s 10-ročnou zárukou výrobcu. V našom internetovom obchode máme vynikajúcu ponuku výrobkov, takže si môžete objednať výrobky s hrúbkou od 2 do 25 cm za výhodnú cenu. Naše kompletné a základné systémy obsahujú všetko potrebné príslušenstvo (okrem hmoždiniek a profilov), aby bol váš nákup ešte jednoduchší a ľahší. Okrem polystyrénu EPS odporúčame aj našu izoláciu z kamennej vlny, ktorú si môžete pozrieť kliknutím na odkaz.
Pozrite si náš sortiment a s dôverou sa na nás obráťte!

 

Najlepší pomer ceny a kvality!

Energetická modernizácia pomocou tepelnoizolačných systémov z polystyrénu

Pomocou dosiek z penového polystyrénu (EPS) môžete ľahko, rýchlo a v neposlednom rade za veľmi rozumnú cenu zatepliť fasádu svojej nehnuteľnosti, a to aj dodatočne. Vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam môžu dosky EPS pomôcť získať vášmu domu vyššiu energetickú triedu, čo nielen zvýši jeho hodnotu na trhu s nehnuteľnosťami, ale aj výrazne zníži vaše účty za energie.

Ďalšou dôležitou výhodou izolácie z EPS je jej rozmerová stálosť, pretože za bežných podmienok sa penový polystyrén nezmení o viac ako +0,5 %. Našťastie aj pri zvýšenom teplotnom namáhaní a vyššom tlakovom zaťažení sa rozmer izolačnej dosky zmení maximálne o 5 %.

Čo znamená tlakové napätie?

  • Tlakové napätie nie je nič iné ako tlakové zaťaženie pôsobiace kolmo na povrch (najčastejšie). Jeho mernou jednotkou je Pa.

Vďaka nízkej hmotnosti a ľahkej opracovateľnosti sa polystyrénové dosky ľahko prepravujú a inštalujú. Je však potrebné dbať na to, aby sa dosky počas skladovania nevystavovali dlhodobému slnečnému žiareniu, pretože UV žiarenie môže spôsobiť zožltnutie a drobenie ich povrchu.

Čo sa skrýva za názvom EPS 100?

  • EPS 100 je tepelnoizolačná doska odolná voči rozkroku, špeciálne navrhnutá na použitie v stavebníctve. Používa sa na tepelnú izoláciu dosiek a podláh v budovách. Tak ako pri iných typoch izolačných materiálov z EPS, aj EPS 100 si vyžaduje prísne dodržiavanie technických špecifikácií, ktorými sa riadi jeho inštalácia, použiteľnosť a použitie. Izolačné materiály z EPS vrátane typu 100 sú zdravotne úplne neškodné, a preto sa môžu bezpečne používať v detských izbách.

Proces izolácie polystyrénom

Pri dodatočnom zatepľovaní fasády možno polystyrénové dosky aplikovať aj na betónové alebo tehlové steny, ako aj na neomietnuté omietky. Tepelnoizolačné vlastnosti EPS sú mimoriadne účinné, a preto sa oplatí zvoliť si ho na tento účel. Pred lepením by sa mal povrch oprášiť a odstrániť všetky voľné častice. Lepidlo sa musí naniesť na polystyrénové dosky a potom sa v zlepenej polohe prilepí na povrch steny a pevne sa pritlačí k sebe. Potom sa vykoná hmoždinková montáž a osadenie sieťoviny zo sklených vlákien. Po zaschnutí lepidla možno fasádu natrieť základným náterom a omietnuť.