Sieťovina zo sklenených vlákien

Informačná linka
Ak máte nejaké otázky, použite chat alebo napíšte na export@premep.hu Ďakujeme.

Hlavným účelom sieťoviny zo sklených vlákien je zvýšiť odolnosť fasádnych tepelnoizolačných systémov. Sieťovina zo sklených vlákien zvyšuje odolnosť povrchu proti nárazom, zvyšuje odolnosť proti fyzikálnym vplyvom, pomáha predchádzať vzniku trhlín alebo sa môže použiť na opravu popraskaných povrchov. Jej použitie tiež pomáha vytvoriť hladší a rovnomernejší povrch. Nemala by sa používať úsporne, pretože bez nej môžu izolačné materiály ľahko popraskať alebo dokonca odpadnúť. V našom internetovom obchode nájdete niekoľko sklenených sietí prémiovej kvality, preto sa oplatí poobzerať.

Sieťovina zo sklenených vlákien, ako už názov napovedá, je vyrobená zo sklenených vlákien a podobne ako iné sklo sa vyrába z piesku. Piesok roztavený pri vysokých teplotách sa roztiahne na tenké vlákna, z ktorých sa utká sklenená sieťovina, potiahne sa rôznymi nátermi a potom sa zroluje.

Na čo sa používa sieťovina zo sklených vlákien?

Sieťovina zo sklených vlákien sa používa na izoláciu fasád umiestnením na izolačné materiály alebo na spevnenie omietok. Je užitočná, pretože je odolná voči tepelným výkyvom spôsobeným zmenami počasia, vlhkosťou, vlhkosťou a mrazom. Ak sa z nejakého dôvodu podklad trochu prepadne alebo sa použité materiály mierne rozšíria alebo zmrštia, stále bude držať omietku a izoláciu pohromade. Môže sa použiť aj na opravu už vzniknutých trhlín, čím sa zabráni ich ďalšiemu rastu. Vďaka nemu je povrch odolný voči nárazom, takže sa nemusíte obávať, že celá izolácia spadne, ak napríklad do fasády domu narazíte autom. Pomáha tiež vytvoriť oveľa hladší a rovnomernejší povrch.

Ako umiestniť sieť?

Je dôležité, aby bola sieťovina zo sklenenej tkaniny správne nainštalovaná, pretože len tak bude poskytovať očakávané výhody. Zle nainštalovaná sieť z dôvodu lenivosti alebo nedostatku odborných znalostí je plytvaním peniazmi. Pásy sieťoviny zo sklenenej tkaniny by sa mali inštalovať s 10 cm presahom, takže by ste mali počítať so 110 % plochy, ktorá má byť pokrytá, pokiaľ ide o množstvo sieťoviny. V každom prípade musí byť sklotextilná sieťovina vložená do lepiaceho materiálu, nikdy ju neklaďte priamo na izolačný materiál a potom ju nepokrývajte lepidlom, pretože to neumožní jej rovnomerné rozloženie. V ideálnom prípade by sa malo najprv naniesť 60 - 70 % lepiaceho materiálu, ktorý sa vyhladí, potom sa naň položí sieťovina zo sklených vlákien a nanesie sa zvyšok lepidla.

Kvalita je dôležitá!

Je tiež dôležité venovať pozornosť kvalite sieťoviny zo sklenených vlákien, aby sa zabezpečilo, že vydrží dostatočnú ťahovú silu a má primerané predĺženie pri pretrhnutí. Pri rezaní nekvalitnej sklenenej tkaniny sa sklenené vlákna lámu, vlákna sa od seba oddeľujú a to veľmi sťažuje montáž. Horšia kvalita sa samozrejme odráža aj na ich životnosti, nestárnu tak dobre, ľahšie sa lámu, sú menej pružné. Preto sa na nich neoplatí šetriť.

Pozrite si náš internetový obchod, kde nájdete všetko potrebné na zateplenie. Zaručene u nás nájdete materiály najvyššej kvality!